« wstecz

Spotkanie Innowacji i Designu - Grupa Tubądzin dla studentów Politechniki Łódzkiej

9 listopada (środa) w godzinach 16:00 – 21:30 odbędzie się pierwsza edycja „Spotkań Innowacji i Designu" organizowanych wspólnie przez firmę Tubądzin i Politechnikę Łódzką.
W warsztatach weźmie udział około 200 studentów. Wydarzenie jest efektem objętego we wrześniu przez markę Tubądzin Mecenatu Nauki i Architektury PŁ.

 

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 6, budynek B7, aula B11). Godziny warsztatów: 16:00 – 21:30

 

Program warsztatów obejmuje wykłady dotyczące innowacji w nauce i biznesie. Dopełnieniem spotkania będzie kreatywny konkurs dla studentów, koncentrujący się wokół haseł: #forma #maszyna #przyszłość #innowacja #budowla_przyszłości. Bardzo atrakcyjna jest nagroda główna ufundowana przez firmę. Jest to wyjazd do Mediolanu na przyszłoroczne targi „Salone Del Mobile", od lat wyznaczających najnowocześniejsze, światowe trendy we wzornictwie. Nagrodą są też tablety graficzne.

 

Ideą „Spotkań Innowacji i Designu" jest synergia nauki i biznesu. Reprezentanci tych dwóch obszarów - Politechnika Łódzka i Grupa Tubądzin - stawiają w swoich działaniach na innowacyjność. Uczelnia w metodach edukacyjnych, programach praktycznych i badaniach naukowych, firma w zakresie nieustannego rozwoju technologii, jakości i nowoczesnego wzornictwa. Cykl warsztatów ma stanowić inspirację dla studentów. Ma wskazywać jak ważny jest dla kształtowania ich własnego potencjału transfer wiedzy z sektora nowoczesnego przemysłu do sfery nauki. Rozpoczynający się wkrótce, cykl warsztatów biznesowych w ramach Akademii Tubądzina będzie kolejnym krokiem w ramach naszej współpracy. Szczegóły dotyczące dyplomowanych warsztatów, ogłosimy niebawem - mówi Ewa Kryszkiewicz, Manager ds. rozwoju i szkoleń biznesowych Grupy Tubądzin.

 

W naszych programach studiów kładziemy nacisk na zdobywanie przez studentów kompetencji potrzebnych do wejścia na rynek pracy. Z tego punktu widzenia organizowane wspólne z firmą Tubądzin warsztaty i dyskusje w czasie Spotkań Innowacji i Designu uważamy za bardzo cenne – podkreśla prof. Marek Pabich, dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ.

 

Źródło: Organizator

« wstecz