« powrót

Aktualności

  Stwórz własną aplikację - AppYourself
Stwórz własną aplikację - AppYourself
2017-09-12

AppYourself to innowacyjny start-up z branży IT, który postawił sobie za cel umożliwienie każdemu posiadania własnej aplikacji mobilnej.

Firma mająca siedzibę w Berlinie, ale i prężnie rozwijający się oddział w Łodzi, pomaga zaistnieć w świecie urządzeń mobilnych klientom ze Szwajcarii, z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Francji, Brazylii i wielu innych krajów.

AppYourself jest nowoczesną platformą umożliwiającą tworzenie aplikacji mobilnych i stron internetowych dla lokalnych przedsiębiorców. – Ideą firmy jest umożliwienie tworzenia aplikacji mobilnych bez umiejętności programowania, stąd geneza nazwy firmy AppYourself – wyjaśnia Benjamin Heisch, założyciel oraz prezes spółki.

Firma powstała sześć lat temu we Frankfurcie nad Menem jako start-up. Obecnie jej główna siedziba znajduje się w Berlinie. – Równocześnie otworzyliśmy oddział w Łodzi. Wybierając Łódź na naszą drugą placówkę operacyjną, wiedzieliśmy, że ma ona ogromny potencjał z uwagi na dwie państwowe uczelnie, tj. Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Łódzki z kilkoma kierunkami technicznymi oraz świetnym Wydziałem Filologicznym, które kształcą corocznie tysiące potencjalnych pracowników naszej firmy – wskazuje Magdalena Pięcek, specjalistka ds. rekrutacji i administracji w spółce.

Drugim powodem, który sprawił, że zarząd firmy zdecydował się na Łódź, było położenie miasta w centralnej Polsce oraz bliskość Warszawy i międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina. Obecnie nie ma to już tak istotnego znaczenia, ze względu na rozbudowę infrastruktury drogowej, dzięki której miasto ma dostęp do głównych węzłów komunikacyjnych, tj. autostrad A1 i A2. W efekcie dojazd z Łodzi do Berlina zajmuje jedynie 4,5 godziny.

Rozwiązanie „na czasie”

Nowe technologie, zwłaszcza technologie mobilne, są w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem dnia codziennego. Z roku na rok niewielkie urządzenia przenośne coraz częściej wypierają standardowe komputery, a nawet laptopy, gdyż nowoczesne społeczeństwo ceni sobie szybki dostęp do informacji niezależnie od czasu czy miejsca. Praktycznie każda osoba posiadająca smartfon lub tablet korzysta przynajmniej z jednej aplikacji.

Aplikacje ułatwiają i usprawniają nasze codzienne życie. Pozwalają sprawdzić dojazd, ceny różnych produktów, godziny otwarcia lokali oraz są narzędziem umożliwiającym budowanie i zacieśnianie relacji z klientem. Z powyższych względów własna aplikacja mobilna bardzo pozytywnie wpływa na kształtowanie wizualnego oblicza firmy, a także jest doskonałą reklamą marki.

Podstawą AppYourself jest serwis www.appyourself.net, który pozwala samodzielnie tworzyć i konfigurować aplikacje z gotowych modułów. – Szerokie spektrum dostępnych elementów umożliwia, w szybki i prosty sposób oraz bez znajomości programowania, tworzenie aplikacji mobilnych – przekonuje Andrzej Przedecki, dyrektor ds. technologii.

Oferta jest skierowana przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, aby umożliwić im mobilną prezencję oraz wzmocnić ich pozycję na rynku. – Każdy użytkownik aplikacji może bez problemu wywołać ją na swoim urządzeniu mobilnym, gdziekolwiek się znajduje, i szybko zamówić np. stolik w restauracji, termin u fryzjera, sprawdzić godziny otwarcia firmy, obejrzeć zdjęcia i filmy lub zapoznać sie z najnowszymi informacjami i promocjami lokalu, do którego zamierza się właśnie udać – tłumaczy Przedecki.

Aplikacja staje się w ten sposób dodatkowym źródłem marketingowym, promując tym samym lokal gastronomiczny, hotel, ciekawe wydarzenie czy małą lokalną firmę. – AppYourself doskonale rozpoznał potrzeby dzisiejszego świata, dlatego oferuje swoim klientom innowacyjny produkt wysokiej jakości, który w stu procentach pokrywa zapotrzebowania rynkowe dla małych i średnich przedsiębiorstw – podkreśla prezes Benjamin Heisch. – Aby sprostać wymaganiom rynkowym oraz oczekiwaniom naszych klientów, sukcesywnie rozwijamy i ulepszamy nasz portal, co przyczynia się do zadowolenia naszych obecnych użytkowników oraz pozwala nam pozyskać nowych – dodaje.

Światowy zasięg

AppYourself działa głównie na rynkach niemieckojęzycznych, ale coraz więcej klientów pochodzi z Francji i Hiszpanii. – Niedawno zaczęliśmy ekspansję na rynek brazylijski, gdzie powoli odnosimy pierwsze sukcesy. Zyskaliśmy sporą grupę klientów, w naszym konfiguratorze zostało stworzonych 600 tys. aplikacji. Nasi klienci wysłali łącznie 15 mln push notyfikacji, czyli krótkich wiadomości tekstowych. Każdy zadowolony klient jest dla nas kolejnym osiągnięciem dającym satysfakcję i energię do dalszej pracy – mówi dyrektor Przedecki.

Młodzi z Łodzi mile widziani

Firma zaznaczyła swoją obecność na łódzkim rynku, współorganizując i uczestnicząc w licznych przedsięwzięciach i spotkaniach. W zeszłym roku AppYourself pierwszy raz wziął udział jako sponsor i wystawca na „Mobilization“ na hali Expo – największej konferencji w Polsce poświęconej technologiom mobilnym. – Współorganizowaliśmy i byliśmy prelegentem meet-upu meet.js, czyli niekomercyjnego spotkania zrzeszającego fanów frontendu. W miarę możliwości staramy się promować łódzkie eventy IT oraz w nich uczestniczyć. We współpracy z programem „Młodzi w Łodzi” zorganizowaliśmy w październiku 2016 roku „Open Day” w celu zaprezentowania studentom łódzkich uczelni firmy AppYourself jako świetnego pracodawcy z branży IT. Na spotkaniu przedstawiliśmy pokrótce proces tworzenia aplikacji mobilnych – wymienia Magdalena Pięcek. Dodaje, że wraz z intensywnym rozwojem start-up planuje powiększać swój zespół specjalistów. Poszukiwani są przede wszystkim frontend, Java developerzy i full-stack Javascript developerzy, a także osoby władające językiem niemieckim i angielskim. – Nie zamykamy się na osoby, które stawiają pierwsze kroki w swoim życiu zawodowym, a chcą zdobywać doświadczenie w branży IT. Mile widziani sa zarówno studenci, jak i osoby, które zakończyły swoją edukację. Liczą się dla nas motywacja, otwarty umysł, chęć do pracy i własnego rozwoju. Podejmujemy również współpracę z osobami, które chciałyby odbyć u nas staż lub praktyki – akcentuje Benjamin Heisch.

Magnesem dla osób chcących związać się z AppYourself może być też rekomendacja obecnych pracowników, którzy cenią sobie konkurencyjne wynagrodzenia, możliwość rozwoju zawodowego, pracę pełną wyzwań, gdzie nie ma mowy o rutynie i powtarzalności zadań. Ponadto firma oferuje udział w szkoleniach oraz konferencjach tematycznych w kraju i za granicą. – Charakteryzują nas start-upowy klimat, otwartość na nowe wyzwania, realny wpływ na dalszy rozwój projektu, elastyczność, dostosowywanie zadań do umiejętności pracowników oraz unikatowy, innowacyjny produkt, jedyny na rynku polskim – zaznacza Magdalena Pięcek.  

 

Rafał Wilgusiak

« powrót