« powrót

Aktualności

  Relaks w wymiarze ekstremalnym - Wake@Roll park
Relaks w wymiarze ekstremalnym - Wake@Roll park
2017-09-08

To miejsce jest dowodem, że relaks na świeżym powietrzu i uprawianie sportów ekstremalnych mogą iść w parze.

Wake & Roll Park w Łodzi to doskonały przykład na to, jak hobby może stać się dobrym pomysłem na biznes.

Park zlokalizowany przy największym zbiorniku wodnym w Łodzi – Stawach Stefańskiego – funkcjonuje od przeszło pięciu lat. Choć jest czynny tylko kilka miesięcy w roku (od maja do września), jest jednym z najpopularniejszych miejsc w łódzkiej aglomeracji.

Z wodą za pan brat

Główną atrakcją Wake & Roll, jak wskazuje zresztą sama nazwa, jest możliwość uprawiania ekstremalnego sportu wodnego – wakeboardingu. Właściciele parku stworzyli bardzo dobre warunki do szaleństw na nartach wodnych i desce. Wake & Roll wyposażony jest w dwusłupowy wyciąg o solidnej, przenośnej, a zarazem lekkiej konstrukcji. – Innowacyjna technologia daje możliwości pełnej manipulacji ustawieniami, takimi jak błyskawiczna regulacja szybkości, zmienna długość liny, ustalenie punktu zawrotu oraz natychmiastowe zatrzymanie – wyjaśnia Mateusz Gaworski, współwłaściciel parku. – Dzięki temu ustawienia są dostosowane do umiejętności początkujących oraz bardziej zaawansowanych użytkowników. Wyciąg zapewnia nieprzerwaną jazdę bez potrzeby puszczania drążka – dodaje.

Oprócz wyciągu, w parku można skorzystać także z wodnej przystani, ze sztucznie usypanej plaży oraz z restauracji z tarasem. Otaczająca całość woda sprawia, że Wake & Roll to atrakcja nie tylko dla miłośników sportowej adrenaliny, ale również dla wszystkich, którzy chcą odpocząć w pobliżu natury.

Blues wieczorową porą

Jednak Wake & Roll to miejsce nie tylko do uprawiania ekstremalnych sportów. Otwarta niedawno letnia restauracja ma być dopełnieniem infrastruktury parku i stanowić podłoże do społecznej integracji. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom szerszego grona klientów, w parku regularnie organizowane są koncerty „Blues nad Wodą”. Odwiedzający park mogą w otoczeniu natury i wody posłuchać przez kilka godzin kameralnej muzyki w wykonaniu zespołu The Melons. Cykl koncertów jest jedyną w swoim rodzaju imprezą w Łodzi. – Nasze koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego zaplanowaliśmy ich cały cykl. Nasi klienci mogą słuchać bluesa niemal co tydzień przez całe wakacje – zaprasza Katarzyna Kobierzycka, współwłaścicielka Wake & Roll.

Biznes z pasji

Jak podkreślają właściciele parku, duży wpływ na sukces ich biznesu miało to, że narodził się on z ich wieloletniej pasji. Zarówno dla Mateusza Gaworskiego, jak i dla Katarzyny Kobierzyckiej ekstremalne sporty wodne są życiowym hobby. – Jesteśmy ludźmi z pasją, znamy doskonale ogólnopolskie środowisko sportów ekstremalnych i dajemy gwarancję sukcesu i właściwego, pozytywnego kreowania wizerunku nie tylko wakeparku, ale także Łodzi – podkreślają oboje.

Mateusz  Gaworski jest jednym z czołowych zawodników wakeboardowych w kraju i ma tytuł mistrza Polski w tej dyscyplinie. W 2012 r. znalazł się również w Kadrze Narodowej Polskiego Związku Motorowodnego. – Staram się przekazać odwiedzającym nas osobom swoją wiedzę oraz ducha współzawodnictwa – przyznaje. – Bardzo cenne jest dążenie do celu. Jako trener i instruktor twierdzę, że nigdy nie należy się poddawać i dawać za wygraną, dlatego staram się jak najlepiej motywować ludzi do aktywnego spędzania czasu: doskonalić ich umiejętności, ale także podnosić im poprzeczkę – dodaje.

W przypadku współwłaścicielki parku – Katarzyny Kobierzyckiej – sport również jest dla niej codziennością od czwartego roku życia. Dziś jako instruktorka wakeboardu i snowboardu próbuje zaszczepić u innych zamiłowanie do aktywnego wypoczynku. – Praca w wakeparku daje mi dużo radości i satysfakcji. Zależy mi, aby zaszczepić w innych miłość do sportów ekstremalnych i aktywnej formy wypoczynku – podsumowuje Katarzyna Kobierzycka. – Chcę nauczyć ludzi cierpliwości, żeby rozwijali się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie, a przez to zdobywali pewność siebie – uzupełnia. Jej podejście podzielają klienci odwiedzający park, którzy wprost przyznają, że pływanie jest formą terapii poprawiającą humor i pozwalającą na nowo uwierzyć w siebie.

Oferta dla każdego

Właściciele parku nie wprowadzają żadnych ograniczeń wiekowych dla swoich klientów. Do odwiedzenia Wake & Roll zapraszają miłośników sportów wodnych (tych początkujących i zaawansowanych) oraz wszystkich, którzy chcą odpocząć od miejskiego hałasu. – Stwarzamy dogodne warunki do uprawiania wake’a naszym klientom w każdym wieku – podkreśla Mateusz Gaworski. – Wszystkim zainteresowanym stawianiem pierwszych kroków zapewniamy profesjonalną pomoc wykwalifikowanych instruktorów – dodaje.

Park odwiedzają nie tylko łodzianie. Coraz częściej w Wake & Roll pojawiają się turyści z całej Polski, a także z zagranicy. Najlepszą rekomendacją miejsca są pozytywne opinie klientów opublikowane na jego fanpage’u.

W zgodzie z naturą

Ideą parku jest również dbanie o środowisko naturalne. Zlokalizowanie go w sąsiedztwie Stawów Stefańskiego pozwoliło temu miejscu odżyć na nowo. Ponadto zainstalowane w Wake & Roll wyciągi są przyjazne naturze. – Wyciąg nie szkodzi środowisku – podkreśla Katarzyna Kobierzycka. – Maszty nie ingerują w znaczący sposób w krajobraz, a cichy silnik elektryczny wyciągu nie emituje spalin. Ponadto codzienna jazda na nartach czy desce znacznie natlenia wodę – wyjaśnia.

Park czynny jest od maja do września codziennie od godz. 9.00 do godzin wieczornych. 

 

Katarzyna Jóźwik

 

 

 

« powrót