« powrót

Aktualności

  Praktycznie o komercjalizacji
Praktycznie o komercjalizacji
2017-04-19

Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii organizuje w Politechnice Łódzkiej konferencję poświęconą wymianie doświadczeń i wiedzy na temat procesów komercjalizacji wyników badań.

Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii organizuje w Politechnice Łódzkiej ogólnopolską konferencję poświęconą wymianie doświadczeń i wiedzy na temat procesów komercjalizacji wyników badań.

Porozumienie zrzesza jednostki uczelni zajmujące się komercjalizacją rozwiązań powstających w naukowych zespołach. Do PACTT należy obecnie 44 członków. Łączy on uczelnie z całej Polski wokół dyskusji problemów transferu wiedzy i technologii oraz współpracy w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych.

Spotkanie ponad 100 przedstawicieli centrów transferu technologii, działów innowacji, działów badań i rozwoju, biur patentowych, spółek celowych odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia (środa-piątek).

Otwarcie konferencji przez rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka odbędzie się o godz. 14:00. Obrady będą prowadzone w Instytucie Fizyki (ul. Wólczańska 219, budynek B14). Organizatorem ze strony PŁ jest Dział Innowacji i Współpracy z Gospodarką.

W trakcie konferencji przewidziane są wystąpienia wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz przedstawicieli Ministerstwa Energii. W ramach wykładów merytorycznych zostaną przedstawione najciekawsze komercjalizacje Politechniki Łódzkiej m.in. takie jak spółka Hart Tech sp.z o.o.. AGP sp. z o.o., czy tez Agoinica sp. z o.o.

Uczestnicy będą też wymieniać doświadczenia w zakresie projektów Inkubator Innowacyjności+ oraz zapoznają się z ofertami funduszy inwestujących w uczelniane technologie.

 

Żródło: Politechnika Łódzka

« powrót