« powrót

Aktualności

  Pracujemy z najlepszymi - Sensilab
Pracujemy z najlepszymi - Sensilab
2017-01-03

Naszą misją jest, aby wyroby, które produkujemy, za pośrednictwem naszych klientów biznesowych pomagały ludziom na całym świecie zachować pełnię zdrowia jak najdłużej – mówi Beno Dolžan

– Naszą misją jest, aby wyroby, które produkujemy, za pośrednictwem naszych klientów biznesowych pomagały ludziom na całym świecie zachować pełnię zdrowia jak najdłużej – mówi Beno Dolžan, prezes łódzkiego Sensilabu. Firma chce być wiodącym producentem kontraktowym w branży farmaceutycznej w regionie.

Początki przedsiębiorstwa sięgają 1933 roku, kiedy w Łodzi powstał oddział angielsko-szwedzkiej spółki Scott & Bowne. W początkowej fazie rozwoju firma produkowała wyroby chemiczno-farmaceutyczne. Po wojnie rozwijała się już pod marką Zakładów Farmaceutycznych Polfa Łódź. Systematycznie i z powodzeniem opracowała oraz wprowadziła na rynek wiele produktów. Rozszerzając spektrum swojej działalności, stała się liderem w specjalistycznych grupach farmaceutycznych.

 

W połowie 2008 roku udziały w firmie przejął Sensilab Group – wiodący farmaceutyczny producent suplementów. Wzajemnie uzupełniające się portfolio, dostęp Sensilabu do międzynarodowej sieci dystrybucji, know-how oraz baza produkcyjna Polfy Łódź stworzyły doskonałą okazję do połączenia obu firm. Obecnie każdego roku firma opracowuje na podstawie najnowszych badań naukowych dziesiątki nowych produktów, zarówno na potrzeby marki Sensilab, jak i dla klientów korporacyjnych. Nowoczesne linie produkcyjne plasują ją na światowym poziomie w branży farmaceutycznej.

W 2013 roku zostało oddane nowoczesne Centrum Badawczo-Produkcyjne w Konstantynowie Łódzkim.

Unijne wsparcie

Całkowity koszt inwestycji współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przekroczył 40 mln zł. Zakład ma powierzchnię ponad 9500 mkw. Poza nowoczesnymi liniami produkcyjnymi główną rolę odgrywają w pełni wyposażone laboratoria badawcze oraz kontrola jakości. Nowo powstały kompleks oferuje również rozbudowane zaplecze logistyczne. Jest to szczególnie ważne podczas współpracy z zewnętrznymi klientami biznesowymi, dla których firma prowadzi produkcję kontraktową.

Obiekt w Konstantynowie Łódzkim spełnia najwyższe standardy ochrony środowiska. Zaawansowane technologie wykorzystywane w produkcji pozwalają na zmniejszenie ilości wykorzystywanej energii elektrycznej i wody oraz generowanych odpadów.

W nowym ośrodku B&R rozwijane są zarówno leki dostępne bez recepty (OTC), jak i te, które wydawane są wyłącznie z polecenia lekarza (RX). Specjaliści firmy opracowują też innowacyjne suplementy diety oraz wyroby medyczne na potrzeby marki własnej Sensilab i klientów biznesowych. Za ich pośrednictwem artykuły wyprodukowane w Konstantynowie Łódzkim trafiają do milionów pacjentów w ponad 20 krajach na całym świecie.

Nowoczesne technologie objęły cały zakład, nie omijając strefy w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Dzięki wdrożeniu najnowocześniejszego systemu magazynowego możliwe są m.in.: obsługa przyjęć zewnętrznych, kontrola jakości, obsługa wydań do produkcji, obsługa identyfikacji kontroli, przyjęć wyrobów oraz ekspedycja. To jedno z największych wdrożeń systemu magazynowego w sektorze farmaceutycznym. Wprowadza dużą liczbę procesów magazynowych, rzadko spotykaną w tej branży.

Firma nie spoczywa na laurach. Dostrzegając zapotrzebowanie ze strony partnerów, planuje dalszy rozwój działu badawczo-rozwojowego. Stara się o kolejne dofinansowanie w ramach funduszy unijnych wspierających inteligentny rozwój gospodarki.

Rozwój regionalny

Obecnie Sensilab Polska zatrudnia blisko 200 pracowników, z których większość pracuje w Centrum Badawczo-Produkcyjnym w Konstantynowie Łódzkim. Właśnie tutaj powstają produkty, które są efektem najnowszych osiągnięć naukowych oraz wieloletniego doświadczenia firmy.

Celem prac R&D prowadzonych w polskim oddziale Sensilabu jest poszukiwanie rozwiązań, które zmienią życie ludzi na lepsze. Pracują nad tym zespoły specjalistów z zakresu chemii, biotechnologii, farmacji oraz dietetyki.

W DNA firmy wpisane są stałe poszukiwanie lepszych rozwiązań i ciągłe polepszanie jakości obsługi klienta. Dlatego oprócz samego rozwoju i produkcji Sensilab skupia się na optymalnym zarządzaniu projektami umożliwiającymi zaspokojenie potrzeb światowych firm farmaceutycznych.

Oprócz produkcji na potrzeby klientów zewnętrznych produkty marki Sensilab są dostępne w ponad 30 krajach na świecie. Firma ma własne sklepy w Polsce, Słowenii, Chorwacji oraz we Włoszech, gdzie oprócz sprzedaży suplementów oraz specjalistycznej żywności bio prowadzi konsultacje dietetyczne.

Dzisiejszy Sensilab to międzynarodowa firma farmaceutyczna oferująca usługi produkcji kontraktowej leków i suplementów diety dla największych klientów z branży farmaceutycznej oraz tworząca swoje własne portfolio na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, bo w części południowo-zachodniej kontynentu zdążyła już zbudować silną i znaną markę.

Oferta dla biznesu

W związku z ogromnym rynkowym zapotrzebowaniem na usługi R&D firma postanowiła wzmocnić się zarówno pod względem osobowym, jak i sprzętowym, aby sprostać wymaganiom klientów biznesowych w ramach produkcji kontraktowej. O najwyższych kompetencjach firmy świadczy m.in. udana współpraca z największymi światowymi koncernami farmaceutycznymi. Podnosząc standardy współpracy, firma realizuje politykę jakości, w której ramach ciągle doskonali produkty oraz oferowane usługi, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i skuteczności ich działania. Na każdym etapie współpracy z klientami korporacyjnymi Sensilab dba o profesjonalizm, w szczególności zwracając uwagę na fachowe doradztwo i pomoc. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie, wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów.

Polski oddział firmy chce dodatkowo skupić się na rozwoju usług badawczo-rozwojowych oraz produkcji kontraktowej dla klientów biznesowych. Dlatego nie bez znaczenia jest to, że firma wytwarza produkty zgodnie z najwyższymi standardami good manufacturing practice – GMP, HACCP oraz Codex Alimentarius.

Oferta dla firm zewnętrznych jest kompleksowa. Obejmuje pełen proces prac nad produktem. Od wykreowania jego składu jakościowego i ilościowego przez opracowanie technologii produkcji aż po przygotowanie pełnej dokumentacji rejestracyjnej i opakowania oraz designu produktu.  

 

Jacek Brylski

« powrót